Dopravci zboží mají dnes díky propracovanému systému přepravních pomůcek skutečně široké možnosti, které umožňují nejen snadnou manipulaci s nákladem, ale také mohou významným způsobem uspořit i náklady. Pokud není možné využít klasické neboli standardní palety či normované euro palety, pak se nabízejí například Gitterboxy, které přinášejí řadu výhod. Jednou z nejvýznamnějších je i možnost zabezpečení zboží nejen proti poškození, ale je i proti krádeži.

dřevěné palety

  • Gitterbox je speciální typ přepravní palety, která je vyrobena převážně z kovového materiálu.
  • Je to klec, jejíž výplň je tvořena pletivem.

    • Tím pádem umožňuje i stálou kontrolu nad obsahem.

I tyto masivní přepravky lze jednoduchým způsobem stohovat za pomoci vysokozdvižného vozíku. Půdorysný rozměr odpovídá rozměru klasické palety. Problém tedy není ani ve využití nákladového prostoru dopravních prostředků. Tyto kovové klece lze vyrobit i jako atypické podle přání zákazníka. Stačí zadat žádané rozměry a počet kusů.

Atypické přepravky pro problematické materiály

Takzvané atypické palety (neboli nestandardní) svými rozměry neodpovídají výrobnímu standardu a jsou většinou konstruované přesně na zakázku pro konkrétního zadavatele.

  • Je tedy zapotřebí se předem domluvit s výkupnou, jestli je možná výměna nebo odkoupení.

vozík
Jako atypické se vyrábějí i dřevěné bedny nebo podlážky. Postup při zadání požadavků na výrobu atypické palety je jednoduchý.

  • Po zadání rozměrů a dalších informací se vyrobí jeden vzorový kus, který zákazník vyzkouší v praxi.
  • Pokud vyhovuje ve všech směrech, vyrobí se požadovaný počet kusů.

Na klasické palety, které svou výškou nedostačují, se mohou vyrobit paletové ohrádky k upevnění přepravovaného materiálu nebo zboží a umožnit tím stohovatelnost, která by v případě nepevných materiálů byla nemožná nebo přinejmenším problematická.