.

Křeček je neuvěřitelně roztomilé zvířátko a i když není zrovna mazlivé jako morče, vnáší do lidského příbytku spoustu radosti. Stačí jej chvíli pozorovat a máte o zábavu postaráno i bez sledování televize. Tito hlodavci jsou velmi aktivní, neustále pobíhají a na pevné podložce tráví veškerý čas, nejsou to stromolezci, ve volné přírodě nebudou šplhat ve větvích. Nezkušení chovatelé jim v neznalosti jejich způsobu života často chystají různé vysoké překážky, skluzavky, barevné plošiny, kde si zvířátka mohou přivodit i těžký úraz. Nejsou zvyklí pobývat ve výškách, a proto se také nehodí chovat je ve vysokých drátěných klecích. Ideální je pro ně terárium, případně box z odolného plastu.

domeček pro krečky

Vhodné ubytování

Jestliže zvažujete o jejich chovu a odchování, dopřejte jim větší prostor, aby se mohli volně pohybovat. Nevyžadují mít spoustu místa nad hlavou, ale vyhovuje jim prostornější plocha na zemi. Ideální rozměry terária jsou zhruba metr na šířku, půl metru do hloubky a stačí jen 40 cm na výšku. Uvnitř ubikace musí být nějaký úkryt, domeček pro křečky pokud možno z netoxického materiálu, nejlépe z nemořeného dřeva či jiného přírodního materiálu.

.

Kam jej umístit

Jsou to zvířátka choulostivá, nesnesou hrubé zacházení a tak pamatujte na základní pravidla, jimiž jsou umístění terária v temnější části místnosti, mimo dosah přímých slunečních paprsků, kde nejsou vystaveni průvanu. Stres jim způsobuje nadměrný hluk, např. nahlas puštěná televize, rozhlas či hudební produkce z reprobeden. Nesnáší i cigaretový kouř, ostatně jako všechna zvířata. Buďte k nim především ohleduplní a raději předem zvažte jejich pořízení, abyste jim byli schopni dopřát přirozené životní podmínky.

krečkův domeček

V zásadě jsou to tvorové nenároční, potřebují pouze pravidelný přísun vody z napáječky, krmiva v misce, odkud si ho budou odnášet ve vacích pod tváří, podestýlka je ideální z bezprašných hoblin. Můžete jim dopřát i zábavu ve formě kolotoče a drobných prolézaček.

Ohodnoťte příspěvek
.