Na první pohled to může vypadat, že sjednat si půjčku je úplná hračka. Může to tak být, ale také nemusí. Záleží především na tom, jak jste zodpovědní, a jak dlouho a pečlivě si svůj ideální úvěr budete vybírat. A jakmile si vyberete, budete muset splnit ještě několik podmínek pro to, abyste mohli smlouvu o úvěru uzavřít. Nicméně samotné sjednání takové půjčky a vyřízení všech formalit poté, kdy je jasné, že máte dostatek prostředků na splácení, už může být docela rychlé – záleží to na tom, kam se se žádostí o půjčku obrátíte.

drobné mince

Jestliže vám záleží na pohodlí, rychlém a vstřícném jednání a možnosti nechat si ušít půjčku na míru, tak vyrazte do nebankovní společnosti. Vždyť dokonce i úroková sazba, kterou zde získáte, se od té bankovní příliš lišit nemusí.

Požádat o půjčku v nebankovní společnosti se vám vyplatí především ve chvíli, kdy máte problémy s bonitou, vroubek v registru anebo třeba dluhy. Jestliže potřebujete půjčku na vyřešení exekuce, tak do banky rozhodně nechoďte – nemělo by to žádný smysl.
V každém případě, ať už se obrátíte na libovolné místo, tak jisté je, že jak v bance, tak v nebankovní společnosti si důkladně prověří vaši finanční situaci. Nejde pouze o to, jak jste na tom dnes, ale hlavně o to, abyste svůj závazek byli schopni splácet i v budoucnosti. A to platí u všech půjček včetně hypotéky bez dokládání příjmů – i v takovém případě budete muset doložit výši svých pravidelných příjmů, ať už plynou odkudkoli, a budete muset rozkrýt také své pravidelné výdaje.

prasátko

Samostatnou kapitolou je nezbytné ručení nemovitostí. Právě zastavená nemovitost je pro věřitele jistotou, že v případě, kdybyste se dostali do potíží se splácením, tak o svou investici nepřijde. Pomocí vinkulace https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/aktuality/vinkulace/ navíc vyřeší i situace, kdy může nastat nějaká živelná pohroma či smrt dlužníka, takže peníze, které do vaší půjčky vložil, se věřiteli v každém případě vrátí zpět.