Začali jste to se sportováním myslet vážně a je pro vás důležité se cítit pohodlně a hlavně v suchu během vašich tréninků. A je jedno, jestli se věnujete běhání, fotbalu nebo tancování. Kvalitní sportovní oblečení by vás mělo provázet vždy.
úprava boty
 
Čím se vyznačuje kvalitní sportovní oblečení:

•   větrá a saje – neměli byste mít pocit vlhka a velkých mokrých kol, jak jste tomu zvyklí u bavlněných triček a další kousků,

•   nezasmrádne po prvním použití – výhodou kvalitního materiálu u sportovního oblečení je právě to, že ho můžete na své tréninky vzít opakovaně. Nepotřebujete tedy tolik kousků oblečení. Oceníte hlavně v případě turistiky, nejen v zahraničí, nebo účasti na vícedenním sportovním soustředěním, kdy se nebudete muset tahat s hromadou oblečení na každý den,

•   dobře sedí – nemělo by se vám na tělo posunovat, vytvářet otlačky, ani nikde dřít. Zejména pak spodní prádlo drží na místě a nedochází k problémům.

•   bezešvé – není ještě nejběžnějším rysem, ale začíná se prosazovat alespoň u spodního prádla, kde je potřeba, aby pod závodními dresy nebylo patrné.
 
Nine už víte, co můžete očekávat od kvalitního sportovního oblečení, ale otázkou zůstává, jakou značku si vybrat, na trhu je nepřeberné množství. Jen například u běžeckého můžete narazit na legíny za 300 Kč z řetězců Lídl, H&M až po běžecké legíny za 1500 Kč a více od značek typu Nike, Adidas.
dívčí tým

Než samotná značka, je důležitější sledovat, z jakého materiálu je dané zboží vyrobeno. Hledejte například:

1.Merino – vena z australských ovcí, která vyrábí přirozené antibakteriální prostředí, tedy oblečení z ní vyrobení nezasmrádne po prvním dni, ani nevlhne. Navrhuje z něho oblečení například značka IceBreaker.

2.Lycra– umělá syntetická látka, která kromě elasticity má na svědomí, že oblečení dobře saje. S Lycrou se asi setkáte u oblečení nejčastěji. Většina goratexových a softshellových kousků ji bude v sobě určitým procentem obsahovat. Doporučujeme například softshellové turistické (trekové) oblečení od české značky Klimatex.