Za chvíli tady bude 3 losování stále více populární internetové Účtenkovky, spuštěné ministerstvem financí v září minulého roku. Od té doby, kdy se do prvního slosování přihlásilo něco přes půl miliónu Čechů, se rozšířila tato „gamblerská hra bez rizika“ zase o kousek dál a stále více a více lidí vidí pěknou výhru skýtající registrace skoro bezvýznamných papírků. Když už se systém zavedl, byla by škoda, aby někteří prodejci skladovali účtenky ve skladišti, a proto se snaží ministerstvo takhle všechny donutit, aby si je alespoň brali domů. I přes to jich spousta zůstává v obchodech a na pracovištích a někteří podnikající už neví, kam se všemi těmi pytli překypující a narůstající každým dnem.
 žena u pc
Lákadlem nejsou jenom přívětivé výherní ceny, od miliónu korun až po 100 korunu, ale také například automobil a nerizikovost takového „gamblerství“ = tedy že není třeba vkládat žádné peníze ani posílat smsky, stačí pouze zaregistrovat účtenku, kterou byste stejně dostali u každé přepážky a čekat na patnáctý den příštího měsíce, jestli náhodou nevyhraje právě ta vaše, podle kódu BKP uvedeném na každé účtence. Registrace není ani nijak těžká, stačí je registrovat například přes telefon a pro náruživější hráče je zde i možnost se zaregistrovat.
 
Stále větší obliba této soutěže svědčí o dvou věcech, a) lidé mají rádi peníze zadarmo a za b) práskání nepoctivých obchodníků nabylo mnohem zábavnějšího rázu. Je důležité si uvědomit, že na každého výherce v účtenkovce se složilo něco přes deset miliónů Čechů platící daně, což je velmi krásná idea. Představte si, že jste student a vyhrajete v takové soutěži – celý národ vám tedy zaplatil minimálně 5 let spořivého studia na vysoké škole. Opravdový zázrak moderního socialismu.
 účetní doklad
Ptáte se, jaká je vůbec šance na výhru? No inu stejně malá jako kdekoliv jinde. Čím víc lidí aktivně přichází, tím je to samozřejmě menší a menší. A ano, někteří lidé zaregistrují například za měsíc klidně i pět set účtenek, ale stejně může vyhrát nějaký hejhula, co tam zaregistroval jednu posledního dne v měsíci.