Cena – zásadní výhodou je především cena. Je nesrovnatelná s výrobky zabudovanými pevně pod úroveň země či jako pevná součást interiéru. Nejčastěji jde o položky mezi 10 a 20 tisíci korunami, což je pro běžný rodinný rozpočet zvladatelná položka. Ceny pevných akrylátových van se šplhají až ke stovce tisíc Kč.
vodní vír
Objem nádrže – ten lze zvolit podle počtu osob, pro dvě dospělé osoby postačí 650 litrů, pro pohodlí čtyř lidí již 800 litrů a pro šest a více dospělých počítejte s objemem nad tisíc litrů (jeden kubík).
Nízké provozní náklady – zvláště u malých nádrží není nutné pořizovat nákladné příslušenství ve formě čerpadla s filtrací a prostředků bazénové chemie. Vyplatí se vždy po koupeli vodu vypustit a vnitřek udržovat v čistotě běžnými čisticími prostředky. Pokud byste trvali na filtraci, je možné připojit jakýkoli typ, dokonce i levnou variantu kartušového filtrování.
Mobilita a instalace – zatímco u pevných van musíte zvážit řadu okolností, jako je statika, stavební úpravy, obezdění, přívody vody a kanalizace, u nafukovacích stačí vybrat vhodné místo uvnitř domu či na zahradě, nafouknout plášť, a to je vše. Napustit lze i zahradní hadicí, stejně tak lze provést i vypouštění.
Pohodlí – nafukovací vířivé vany https://eshop.techneco.eu/clanek-Mobilni-nafukovaci-virivky jsou pohodlné samy o sobě, lze je doplnit nafukovacími opěrkami hlavy a sedáky. Pohodlí je srovnatelné s posezením v tvarovaných sedačkách laminátových nádrží.
prostřeno u vířivky
Délka životnosti – ačkoli se jedná o nafukovací výrobek, není to tenký plážový míč, který by se po nárazu na stéblo trávy protrhl. Jde o velmi kompaktní pogumovanou textilii, jejíž konstrukce připomíná nafukovací rybářské čluny a dvoumístné kánoe. Při rozumné manipulaci a obezřetném chování je životnost velmi dlouhá, i déle než deset let. Výrobce doporučuje vanu udržovat v čistotě a impregnovat speciálními roztoky glycerinu a podobných přípravků.