Silice jsou intenzivně vonící těkavé látky obsažené v různých částech rostlin. Jsou pestrou směsí sloučenin, v nichž převládají terpenické uhlovodíky. Jsou hojně užívány v kosmetice a v aromaterapii – systém léčení těla masážemi, inhalacemi či koupelemi ve směsi silic – éterických olejů.
            Při masáži vás nejdřív upoutá vůně, brzy však budete pociťovat i mnoho dalších účinků, které vás rozptýlí.
            Silice prostupují pokožkou lépe než rostlinné oleje. Asi během 20 – 70 minut se dostanou do krevního oběhu. Jejich účinek na tělo a smysly trvá mnohem déle.

aromaterapie

Přínos aromaterapeutické masáže:
·         V závislosti na vybraných silicích a jednotlivci může vůně mít uvolňující či stimulační účinek na smysly a duševní stav. Pocit vůně je naším prvním vjemem – nepříjemný pach může způsobit nevolnost během několika vteřin. Je blízce spjat s pamětí a citovými reakcemi. Už jen kvůli samotné vůni může mít masáž pozoruhodné účinky.

·         Silice kombinované s masáží pomohou uvolnit nervová zakončení a svaly, stres a napětí svým účinkem na smysly.
·         Mnoho silic působí antibakteriálně a přináší úlevu určitým vnitřním stavům stejně jako kožním problémům nebo napomáhá jejich hojení.
·         Kombinace masáže a silic zlepšuje krevní oběh.
·         Kombinace silic a masáže je považována za stimulátor buněčného růstu kůže a dodává povrchu hladký vzhled tím, že urychluje odstraňování starých kožních buněk.
·         Silice kombinované s masáží napomáhají urychlit eliminaci odpadních produktů tělním lymfatickým systémem, který čistí a vyživuje tělo.

masáž
 
Specifické přínosy:
·         Použití správné silice a masáže může normalizovat mastnou či suchou pleť – silice cedrová, heřmánková, jasmínová
·         K uklidnění akné a jiných kožních vyrážek – silice jalovcová, levandulová, heřmánková
·         Ke zvýšení pružnosti pokožky a růstu nových kožních buněk – silice levandulová, měsíčková, silice z kadidla, z čechřice vonné
·         Celulitidu zlepší aromaterapeutická masáž a silice cypřišová, fenyklová, geraniová
·         K odstranění deprese je vhodná silice tympánová, heřmánková, bazalková, jasmínová

Přínos aromaterapeutické masáže
Ohodnoťte příspěvek