S žonglováním jste se už někdy setkali, například na šermířských a rytířských slavnostech na hradech a zámcích. Často bývají žongléři přítomni na akcích pro děti, například na oslavách Dne dětí. Samotné vás to láká či už jste si nějaké to žonglování s míčky zkusili, ale rádi byste pronikli do tajů tohoto nejen koníčku více.
žonglování s ohněm
Míčky, kužely nebo kruhy zná skoro každý aspoň od vidění. Proto jsme se rozhodli vám přinést na ukázku tak trochu netradiční a málo viděná žonglovátka. Pojďme se na ně společně podívat.
 
Diabolo

Jeho medal spadá někam do let 2005, ale setkat se s ním samozřejmě můžete i dnes. Jedná se o kotouč různých barev a velikostí, který na šňurce za pomocí dvou vodících hůlek poskakuje, rotuje. Diabol seženete na trhu celou řadu, za zmínku stojí pak ta ložisková, která pomáhají udržet diabolo déle v chodu.
Proto se ale nedoporučuje pro začátečníky, kteří tím mohou podcenit základní techniku roztáčení diabola.
hra diabolo

Jitter ring

Tato hračka pochází až z Nového Zélandu. Někdy se můžete setkat s jiným názvem a to například chatter ring. Základem je metalová obručka, na které jsou umístěny další malé “prstýnky” – malé opět metalové kroužky svým tvarem a velikostí připomínající právě prsten. Základním úkolem je za pomocí třesení velkou obručkou udržet všechny “prstýnku” v pohybu.
 

Astrojax

Opět méně známá žonglovací hračka, která vám ale může pomoci od bolesti v zápěstí či problému s karpálními tunely. Hračka tvarem připomíná kouli, ve které jsou kuličky, jenž vibrují. Roztáčením astrojaxu se snažíte uvést do chodu vnitřní kuličky a udržet svoji ruku ve stejném rytmu vibrací jako je hračka.
žonglér s míčky
 
Kolik zvládnete otáček?
 

Poi

Pod poi si můžete představit cokoliv, nejčastěji míček, uchycený na řetězu nebo provázku, který na druhém konci roztáčíte. Poi možná znáte s ohňových vystoupení, kdy vytváří neuvěřitelné obrazce proti setmělé obloze. To ale rozhodně jako začátečníci nezkoušejte.