·         Cat Café Nekorobi
Pokud se při sledování videí s roztomilými kočičkami neovladatelně usmíváte, tato restaurace je vaší nejlepší volbou. Nekorobi je tokyjská kavárna umístěná v zábavní čtvrti Ikebukuro. Čas odpočinku zde můžete strávit s přáteli, nikoli jen lidského, ale také kočičího druhu.
Navštívíte-li kavárnu večer, budete mít příležitost pozorovat zdejší rituál. V tuto dobu si totiž všechny kočky pochutnávají na pokrmech ve skleněných miskách, uspořádaných v kruhu kolem podlahové lampy.
Nápojové automaty zde nabízí řadu teplých i studených nápojů včetně kávy, zeleného čaje a instantní miso polévky. Jídlo a pití však není největším lákadlem této kavárny.
thajský pokrm
·         Podvodní restaurace
Krásná podvodní restaurace zajištěná 5 metrů pod mořem v hotelu Hilton Maldives Resort & Spa v Rangalifinolhu na Maledivách je lákadlem především zdejších turistů. Restaurace má kapacitu pouze 14 osob a je uzavřena průhlednou akrylovou střechou, která svým zákazníkům nabízí nezapomenutelný panoramatický výhled na podmořský svět.

·         O.NOIR – temná restaurace
Filozofií společnosti O.NOIR je, že zážitek z jídla je zesílen tehdy, když je zrak vyloučen. Zatímco ostatní smysly jsou na jeho úkor „zesíleny“. Svítidla, mobilní telefony a digitální hodinky jsou zde zapovězeny.
Celý proces začíná v osvětleném baru, kde hosté zadávají své objednávky. Následně jsou uvedeni do neosvětlené jídelny, kde začíná dvouhodinová večeře.
Koncept byl poprvé představen v Kanadě v roce 2006 otevřením O.NOIR v Montrealu. Tří roky poté následovala restaurace v Torontu.
restaurace bern
·         Robotní restaurace Hajime v Thajsku
Zákazníky v této restauraci přivítají a obsluhují roboti. Nehumánní personál provádí veškerou práci: přijímá objednávky, vaří a podává jídlo. Samozřejmě existuje několik lidských pracovníků, kteří na celý tento proces dohlížejí.
Japonská restaurace, jejíž klientela se skládá především z nadšenců techniky sci-fi, se specializuje na barbecue.