Máte dar organizačního talentu, takže se nemusíte obávat, že něco nevyjde. Možná se trochu víc obáváte rozmarů počasí. Počasí při Vás stát nemusí, to je pravda. A poručit větru, dešti rozhodně neumíte. Ale můžete jej trochu oblafnout. Stejně, jako FESTIVAL JÍDLA A PIVA BRNO.
historický jarmark
Vžijte se do role návštěvníka
Představte si, že půjdete, jako obyčejný návštěvník na jarmark, který někdo zorganizoval. Od toho se odpíchněte. Co od jarmarku očekáváte? Stánky s řemesly, abyste se mohl podívat, jak to dělali naši předci. Abyste si tam mohl něco koupit, jako vzpomínku na tradice našich končin. Abyste se mohl občerstvit. Abyste mohl někam usednout. Abyste si mohl poslechnout středověkou muziku. Nebylo na škodu i několik středověkých vystoupení, které bavily naše předky v dobách dávno minulých.
stany u rybníka
No, vidíte! A už Vás napadají myšlenky jedna za druhou, viďte? Berte organizaci jarmarku, jako počítačovou sestavu. HW přirovnejte k materiálním potřebám návštěvníka, SW k duchovním požitkům. A všechno to musíte ochránit před deštěm, nebo před úpornými slunečními paprsky. Takže rozhodně nesmí chybět dřevěné stoly a lavice pod šikovnými nůžkovými stany, jako tenkrát na festivalu jídla a piva v Brně!
tržnice na náměstí
Na nic nezapomeňte
Když zvládnete roli pomyslného návštěvníka, určitě se Vám povede organizace jarmarku na jedničku. Nezapomeňte ani na děti, které zabaví středověké hračky. Ale vždycky myslete na co nejvyšší stupeň pohodlí všech návštěvníků, aby je ani nenapadlo odcházet z jarmarku brzy. Ani déšť, ani parno je nesmí odradit.
· Nůžkovými stany dokážete odlišit jednotlivé prodejničky a ukázkové řemeslné dílny.
· Ale také jimi můžete pozvat k útulnému posezení návštěvníky, kteří se mohou skrýt nejen před deštěm, ale i před úporným slunečním zářením.
Takže ty by rozhodně chybět neměly. Potom všechno klapne stejně, jako na festivalu jídla a piva v Brně!