Je smutné, jak se moc lidé soustředí na určitá dramata, které píše občas život. Nemusíme ani chodit moc daleko, stačí se podívat na konopí neboli marihuanu. Ačkoliv se jedná o poměrně skvělou bylinku, která si dokáže poradit s nejedním neduhem, bohužel jí před časem instituce odsoudily k zániku. Dostala snad nejhorší nálepku, kterou mohla dostat a tím se vyrovnat snad samotnému heroinu. Naštěstí výzkumy začaly dokazovat její nevinu a také možnosti, které poskytuje. Je zcela možné, že se snad jednou dočkáme a přestane být spojovaná s takovými hrůzami, které se okolo ní dějí. Vždyť její léčebné účinky jsou zapsané již v nejstarším čínském atlase léčivých rostlin.

sazenice konopí

Je mnoho odrůd i jejich léčebných účinků

Především si musíme vybrat správné semínko. Je mnoho odrůd, a pokud si chceme vypěstovat rostlinku sami, tak bude dobré si o ní něco nastudovat. Každá může prospět něčím jiným a postupně přinést úlevu celému tělu. Naštěstí existuje hodně semenných bank, které nabízí skutečně kvalitní semínka, například https://www.mojesemeno.cz/dna-genetics nabízí možnost si vybrat nejen odrůdu, ale i počet kusů. Poté je nutné dodržovat určitá pěstitelská pravidla.
Nemusíme čekat na tolik obávané květy. Využít se dají kořeny i listy. Dokonce je skvělá z nich kořenová francovka. Potřebujeme jen francovku a kořeny, které pořádně opereme. Můžeme použít i sušené kořeny.

konopí

Do zavařovací sklenice napěchujeme kořeny, je jedno zdali sušené nebo čerstvé a zalijeme je Alpou, uzavřeme a uložíme tak na měsíc do temna. První týden budeme sklenici protřepávat každý den, pak stačí jen 1x týdně. Když nám zásoba ubývá, tak pak lze i dolévat francovku, jen roztok bude slabší. Pokud někdo chce, může přidat i květy. Když je hotovo, tak bolesti šlach, kloubů a svalů se mohou třást. Jen pozor na otevřené rány, případně citlivou pokožku, tady bychom si měli dát pozor a raději sem nic neaplikovat. Tím se vyhneme nepříjemnému štípání.