Možná se pozastavíte nad tím, co nám může takový sušený prášek z houby nabídnout. A co je to vůbec zač?
Houba reishi https://energiezivota.com/eshop/produkt/superfoods/zdrave-telo/1888-reishi-bio-prasek-100-g je v naší kultuře docela ještě neznámá. Ale po tisíce let byla v mnoha asijských společnostech objektem náboženského uctívání. Vyhradili si ji pro sebe osoby královského rodu, protože vždy patřila k nejstarším symbolům pohody a dlouhověkosti.
Těchto hub je několik druhů. Nejběžnější roste na švestkách, má měkkou strukturu. Je podobná korku. Tvarem připomíná ucho a vyskytuje se v odstínech od červené, oranžové až po černou.

vysypané gelové kapsle

Sušená houba reishi je spíše hořká s dřevitou chutí, proto se tradičně připravuje jako čaj či extrakt.
Na lidský organismus působí blahodárně. Pro své léčivé vlastnosti je od druhé poloviny dvacátého století předmětem vědeckého zkoumání.
 Má vliv na správnou hladinu cholesterolu v krvi. Podílí se na normální funkci oběhové soustavy.
Protože se nyní pěstuje komerčně po celém světě, můžete ji získat v různých formách – prášek, tinktura, kapsle.
 
Vědci analyzováním zjistili, že houba reishi obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, velký obsah selenu a železa a vitamíny skupiny B. Dále v ní najdeme antioxidanty, enzymy, triterpeny, polysacharidy, vlákninu, adenosiny a germánium.

zelené pilulky
 
Prášek z houby se doporučuje jedna čajová lžička 2x denně. Ideálně 20 minut před jídlem. Ale můžete ho přidat kamkoliv. Do vody, džusu, smoothie nebo kávy.
Pokud si zakoupíte prášek, tak budete v ruce držet sáček se 100 % práškem z houby reishi, která pochází z ekologického zemědělství.
Balení obsahuje 100 gramů prášku. Původem je z Číny.
Houba není vhodná pro děti do tří let, kojící a těhotné ženy. Myslete na to, že není náhradou pestré stravy a pro vaše zdraví není dobré překračovat denní dávkování.