1.      Proveďte rituál očisty
Nejdříve si pusťte meditační (zen) hudbu, která je na internetu online a zdarma k přehrání. Tato hudba vás nejen uvolní, ale také vás přiměje k přemýšlení nad svými problémy. Připravte si tužku, papír a nůžky. Papír několikrát přeložte a pak z něj nastříhejte kartičky. Na každou kartičku přísluší pouze jeden problém, který popište jen několika slovy. Poté co máte všechny problémy sepsány, seřaďte je od nejzávažnějších po nejméně závažné. U každého problému se zastavte, přemýšlejte nad jeho řešením, poté kartičku pomačkejte a vyhoďte. Uvidíte, že vám spadne velký kámen ze srdce. Problémy ihned nezmizí, ale důležité je si jich být vědomi a chtít na nich pracovat. Čím dříve je sami v sobě vyřešíte, tím dříve zmizí. Když je nebudete chtít řešit a budete je ignorovat, budou se jen zhoršovat. Tento rituál můžete kdykoliv zopakovat. Možná si uvědomíte, že jste nějaké problémy v sobě vyřešili, naopak si také můžete uvědomit, že se jejich spektrum rozšířilo. Důležité je zachovat chladnout hlavu, snažit se brát všechny překážky jako důležité zkoušky ve vašem životě, ale vážnost těchto překážek nepodceňovat.
blondýnka na molu
2.      Horká koupel
Možná to pro vás není žádná novinka, ale při psychických problémech pomáhá horká koupel. Můžete ji vylepšit o vonné oleje, bombu do koupele, koupelovou sůl nebo pěnu do koupele.
3.      Dámská jízda
Není lepší způsob než se ze svých problémů vyzpovídat. Uspořádejte dámskou jízdu. Pozvěte své nejbližší kamarádky na společné posezení u sklenky vína, pusťte si vás oblíbený film, zajděte si do kina. Program je čistě ve vaší režii. Kamarádky jsou mnohdy nejlepší psychiatři, kteří vás znají skrz naskrz.
loď na jezeře
4.      Najděte si nový koníček
Začněte více myslet na sebe a najděte si nový koníček. Můžete to považovat za nový začátek. Zkuste něco, co jste v životě nikdy nezkoušeli, ale vždy jste chtěli. Nebo jen začněte chodit do fitness centra. Ve zdravém těle zdravý duch.